PEYNİRLİ EKMEK PİKNİĞİ

PEYNİRLİ EKMEK PİKNİĞİ

09 TEMMUZ 2017

Derneğimiz tarafından düzenlenen Geleneksel Peynirli Ekmek Pikniği 09 Temmuz 2017 tarihinde Kahramankazan Belediyesi Piknik ve Spor Alanında Kahramankazan Kaymakamı ve aynı zamanda hemşehrimiz Engin Aksakal, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve İşadamları Erdinç Fırat, İrfan Yurten'in desteği ve sponsorluğunda yapıldı. Pikniğe başta Yönetim Kurulu Üyeleri ve aileleri olmak üzere Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal ve İşadamları Erdinç Fırat, İrfan Yurten, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Ankara Vali Yardımcısı Hürrem Aksoy, Elazığ Kültür Vakfı, Harput, Ağın, Baskil ve Maden Dernek Başkan ve yetkilileri, Ankara'da yaşayan çok sayıda hemşehrilerimiz ve piknik alanında bulunan vatandaşlarımız katıldı.

Etkinlik saat 11:00'de Dernek Başkanımız Prof.Dr. Haşim Çakırbay'ın açılış konuşmasıyla başladı. Murat San yönetiminde Elazığ Kültür Derneği Folklor Ekibi Gösterisi yapıldı. Bu arada Elazığ'dan gelen fırıncı ustalarına, Kahraman Kazan'da bir fırında yaptırılan peynirli ekmekler misafirlere sunuldu. 

Program'da Kahramankazan Kaymakamımız Engin Aksakal ve Dernek Başkanımız Prof.Dr. Haşim Çakırbay 15 Temmuz'da başta, büyük bir kahramanlık örneği gösteren ve bu ünvanı alan Kahraman Kazan Şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimize minnet ve şükranlarını ileterek birlik beraberlik vurgusu yaptılar. Bunun gibi etkinliklerin insanların birlik beraberliklerine büyük katkı sağlayacağını ifade ettiler.

Daha sonra programda sanatçılarımız Cihat Yaman, Baha Kabaklı ve Hasan Öztürk sırasıyla söylediği türkülerle büyük heyecan yaşattılar. Alanda bulunan misafir ve hemşehrilerimiz sık sık davul klarnet eşliğinde halaylar çektiler. 

Etkinlik alanında çocuklara da çeşitli yarışma ve oyunlar yaptırılarak onlarında doyasıya eğlenmeleri sağlandı.