18 MART ANMA TÖRENİ

18 MART ANMA TÖRENİ

18 Mart Şehitleri anma günü dolayısıyla Elazığ Kültür Derneği tarafından organize edilen anma töreni Devlet Mezarlığında İstiklal Harbinde büyük görevler almış olan Hemşerilerimiz 2.Ordu Komutanlığı yapmış olan Orgenereral Yakup Şevki SUBAŞI ve Elcezire Komutanlığı yapmış Orgenereral Cevat ÇOBANLI'nın mezarları başında yapıldı.

Törene Dernek Başkanımız Prof.Dr. Haşim ÇAKIRBAY, Yönetim Kurulundan Mehmet ERGÜN, Mustafa EKMEKÇİ, Erdal ACARLAR ve Turgay CANBOLAT'ın yanısıra, Orgenereral Yakup Şevki SUBAŞI'nın torunu Emekli Tuğgeneral Fahrettin ASLAN, Harput Kültür Derneği Başkanı Süleyman KÜRKLÜOĞLU, Baskil Dernek Başkanı Dr.Sabri UYANIK, Ankara Valiliği Emekli İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hıdır ERASLAN, Yusuf PALA ve hemşerilerimiz katıldı.

Törende Çevre ve Şehircilik Bakanlığında görev yapan hemşerimiz Yaşar TOPRAK tarafından Kur-an'ı Kerim okunarak 18 Mart, 15 Temmuz ve çeşitli yerlerde o büyük mertebeye erişmiş Şehitlerimize dualar gönderildi. Daha sonra İstiklal Harbinde büyük başarılara imza atmış olan Fevzi ÇAKMAK, Kazım KARABEKİR, Kazım ORBAY ve Ali Fuat CEBESOY da mezarları başında anıldı.