Ana SayfamızYÖNETİM KURULUTüzüğümüzDerneğimizDernek Faaliyetleriİletişim

 
 
Sponsorumuz Olun
Sponsorumuz Olun
Sponsorumuz Olun

 

ZİYARETÇİLERDEN
İsim:
Mesajı: bir elazğlı olarak gözlerim yaşardı elazığlılarla gurur duyuyurum allaha emanet olun.
İsim: AHMET YILDIRM
Mesajı: ANKARA DA BULUNAN ELAZIĞ KÜLTÜR DERNEĞİNİN TÜM KURUCU VE ÜYELERİNE BU GÜZEL KÜLTÜRÜRÜMÜZÜ YAŞATIP YENİ NESİLLERE ÖRNEK OLUP TANITILMASINDA EMEĞİ GEÇEN ELAZIĞLI HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDERİM.
İsim: Fatoş karaşin
Mesajı: Elazıglı olmaktan gurur duyuyorum memleketimi çok seviyorum keşke elazıg gelinide olabilseydim
İsim: Niyazi Nafiz Gürdoğan
Mesajı: Bu sitenin ve bu derneğin kurulmasında öncülük eden gelmiş geçmiş tüm Elazığ'lılara teşekkür ederim.İyi ki ELAZIĞ'lıyım.gururluyum...
İsim: sedat şahinbaşoğlu
Mesajı: ÖNCELİKLE YENİ YÖNETİM KURULU TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN.ÇOK GÜZEL FAALİYETLERİNİZ VAR SİZİ KUTLARIM.BUGÜN ANKARAYA GELDİM VE EN YAKIN ZAMANDA DERNEĞE GELMEK İÇİN CAN ATIYORUM.BAŞARILAR DİLERİM.
İsim: mehmet inci
Mesajı: YENİ SEÇİLEN YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİNİ TEBRİK EDER SİZLERDEN DAHA FAZLA YÖREMİZDEN BAHSEDİLMESİ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞŞEKKÜR EDERİM.
İsim: OĞUZ ÖZDEMİR
Mesajı: DERNEĞİN YENİ YÖNETİM KURULUNA BUNDAN SONRAKİ ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM YENİ YÖNETİMİN BU BAYRAĞI DAHA YUKARILARA TAŞIYACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR.DERNEK GENEL BAŞKANI PROF.DR.HAŞİM ÇAKIRBAY VE YÖNETİM KURULUNA SELAMLAR YOLUNUZ AÇIK OLSUN
İsim: ZÜLKÜF POLAT
Mesajı: ÖNCEKİ YÖNETİMDE GÖREV YAPMIŞ TÜM YÖNETİCİLERE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLER. YENİ YÖNETİCİLERE DE TESLİM ALDIKLARI BAYRAĞI DAHA YUKARILARA TAŞIMA TEMENNİSİYLE...
İsim: Eşref AKYAZI
Mesajı: Sıla özlemini bu güzel sayfanızda giderip sizlerle paylaşmak büyük bir keyifti siteyi yapan tüm gönül dostlarına tşk ederim..
İsim: Ahmet UZUNOĞLU
Mesajı: Elazığlı olmakdan gurur duyuyorum. Elazığlı olmak bir ayrıcalıkdır .Toprağı sağlam, mert, sıcak kanlı ,Asil , Adam gibi adam yetiştiriyor.Yüzümüzü hiç karartmadı.Tüm hemşerilerime sevgilerimi saygılarımı gönderiyorum. Ayrıca sitede emeği geçenlere teşekk
Devamını Oku / Yaz
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
TAKVİM
Pa Ps Sa Ça Pe Cu Ct
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
03 Eylül Perşembe 2015

 

 

 
EMEKLİ MÜSTEŞAR İLHAN BAYAR KONFERANS VERDİ...

26 Ekim 2013 Cumartesi günü Derneğimizde; Maliye Bakanlığında 13 Aralık 1996--30 Temmuz 1997 tarihleri arasında müsteşarlık görevinde bulunmuş olan İlhan BAYAR "Kültür Yozlaşması" konusunda bir konferans verdi.


Elâzığ Kültür Derneği Genel Başkanı Haşim ÇAKIRBAY yaptığı açış konuşmasında; Kültürün önemine değinerek, kültürün; toplum yaşamında önemli bir kaynak olduğunu, kendi kültürlerine yabancı olan toplumların daha çok sıkıntı ile karşı karşıya gelmelerinin kaçınılmaz olacağını, farklı kültürlerin bir millete prova edilemeyeceğini, satılamayacağını ve alınamayacağını belirtti.

Konuşmacı İlhan BAYAR verdiği konferansta; " Kültür meselesi insanlar tarafından, asıl anlamından ve mahiyetinden önemli ölçüde farklı pek çok biçimde tanımlanmakta ve anlaşılmaktadır. Kültür konusu gerçek anlam ve önemi ile kavranılmadan toplumun hiçbir sorunu anlaşılamaz ve dolayısıyla hiçbir sorunu çözülemez. Kültür, toplumların, amaçlarını gerçekleştirmek, bu yolda karşılaştıkları sorunları çözmek için ürettiği, genel kabul görmüş, kurumsallaşmış yöntemler ve formüller bütünüdür. Anlatım kolaylığı sağlamak bakımından, kültürün iki ana unsuru olduğu kabul edilir: maddi kültür unsurları ve manevi kültür unsurları. Maddi kültür unsurlar: toplumların, beslenme, giyinme, barınma, ulaşım ve benzeri ihtiyaçlarını karşılamak üzere genellikle coğrafi şartlar çerçevesinde ürettikleri gelenek ve alışkanlıkları içermektedir. Manevi kültür unsurları ise: insanların hayatlarına verdikleri anlamı, diğer bir ifade ile, Nereden Geldik? Ne Amaçla Buradayız? Muazzam Bir Evren İçinde Konumumuz ve Rolümüz Nedir? Bu Hayattan Sonra Bizi Ne Beklemektedir? gibi tamamen insana özgü, varlığın anlam ve amacı hakkındaki kabulleri içermektedir. Bu yönüyle manevi kültür unsurları bir anlamda insanların inanç sistemleridir" diyerek sürdürdüğü konuşmasını, "Toplumun kültürü onun karakteridir ve her kes kabul etmiştir ki: Bir toplumun karakteri onun kaderidir” şeklinde tamamladı.

Hemşehrilerimiz tarafından ilgi ile izlenen konferansın bitiminde Derneğimiz Genel Başkanı Prof.Dr. Haşim ÇAKIRBAY İlhan BAYAR'a teşekkür ederek, günün anısına plaket takdim etti.

ANA SPONSORUMUZ
ANKET
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 
HABERLER
» Üyelerimize Hatırlatma
» Prof.Dr. Sn.Kerim SUNGUROĞLU toplantı yaptı
» 2010 Yılı Takvimi
Tamamını Oku